I Turniej MOLB

W sobotę 25 października zainaugurowaliśmy tegoroczną Młodzieżową Ostrowską Ligę Badmintona. Jest to nowy pomysł - nowa liga ze zmienioną formułą i regulaminem. Innowacja polega na tym, że zawodnicy startują w 4 ligach bez względu na wiek czy płeć. O tym w której lidze gra zawodnik decyduje jego poziom gry i decyzja w której lidze chce grać.

W związku z tym mamy następujace ligi:

Pro-Zap I Liga -            bardzo zaawansowani

Olmet II Liga -               zaawansowani

Feniks III Liga -             średnio zaawansowani

MTW IV Liga -               początkujący

W zawodach brało udział 50 - cioro zawodników z Kępna, Konina, Niedźwiedzia i oczywiście z ostrowskiej Lotki.

Zawody były bardzo ciekawe, a wiele pojedynków stało na dobrym poziomie i przede wszystkim sprawdziła się nowa formuła. Wiele meczy w których dziewczyna grała z chłopakiem było bardzo ciekawych i nie zawsze wygrywali chłopcy, bo to nie płeć i siła decydowały - tylko umiejętności i poziom zaawansowania technicznego.

W trzech pierwszych ligach triumfowali nasi zawodnicy ale tak naprawdę to nie zwycięstwo w tej lidze ma być najważniejszym celem. Nadrzędną sprawą jest rozegranie w jednym turnieju ok 4 do 5 meczy na podobnym możliwie najwyższym dla danego zawodnika poziomie.

Pro-Zap I ligę wygrał Hubert Więcław z Lotki przed kolegą klubowym Michałem Zuchowskim, 3 miejsce zajął Norbert Kałwiński UKS Gawra Niedźwiedź, 4m Agata Tomczak - Lotka

Olmet II liga 1m. Jakub Matłoka - Lotka, 2m Julia Błoch UKS Gawra Niedźwiedź, 3m Eryk Paluszyński UKS Smecz Konin

Feniks III liga zdominowana została przez zawodników Lotki, a to co bardzo cieszy, to zwłaszcza poziom gry zwycięzcy Franciszka Dąbrowskiego i Joanny Laseckiej -oboje Lotka, 3m zajęła Natalia Wietecka UKS Gawra Niedźwiedź, a 4m zajęła również zawodniczka Lotki Karolina Bachorska.

MTW IV liga - najmłodsi, początkujący zawodnicy, to bardzo fajna, wesoła rywalizacja w której najlepiej zaprezentowali się:

1m Sebastian Strykowski, 2 m Adam Winciaszek - obaj UKS Smecz Konin, 3m Julia Kłodnicka KB Vol-Trick Kępno, 4 Miłosz Prukała - Lotka

Był to pierwszy z trzech turniejów, a następny odbędzie się 10 stycznia.